Bzenecké rodinné vinařství s.r.o

Bzenecké rodinné vinařství s.r.o. vzniklo květnu 2015 převodem aktivit fyzické osoby Vinařství Bzenec – JUDr. Blanka Ďurinová na novou společnost. Přebralo veškeré aktivity doposud úspěšně fungující firmy, která byla založena v roce 2001. Hlavním cílem bylo a nadále zůstává vyrábět kvalitní víno pro co nejširší veřejnost. Celá produkce se zpracovává moderní technologií řízeného kvašení, čímž vína získávají čistou vůni a chuť specifickou pro jednotlivé odrůdy

Rodinné vinařství vlastní vinice s celkovou rozlohou jeden hektar v bzenecké trati Psí hora, která má specifické mikroklima a příznivé podmínky pro přívlastková vína. Kromě toho nakupuje hrozny ze smluvně zajištěných ploch od vinohradníků z obcí Čejč-Terezín, Svatobořice-Mistřín, Bzenec a Ostrožská Lhota. Z bílých odrůd zpracovává především Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Neuburské, Veltlínské zelené a Sauvignon, z modrých Cabernet Moravia, Modrý Portugal, Frankovku, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Andre a Dornfelder.

Firma se řídí zásadami redukované sklizně, řízeného kvašení a s lahvováním čeká vždy na optimální zralost. Používá se moderní technologie odkalování všech most před začátkem kvašení. Zvolené postupy vinifikace pak „vytahují“ ve víně vyšší vůně, další chutě extraktivnost.

Vinařství nedávno opustilo původní, již stísněné prostory, kde se výroba vína spojovala s lahvováním, uskladněním, administrativou a degustacemi. Nově působí na bzeneckém zámku v pronajatých a moderních vlastních zrekonstruovaných prostorách, kde na sebe jednotlivé fáze logicky navazují. Dřívější prostory na Horním náměstí byly rekonstruovány na velkorysou degustační místnost. Přestěhování umožnilo zvýšení výroby na cca 300 000 lahví ročně.

Na řízené degustace se mohou ohlásit skupiny do 100 osob. Možnost vybírat a ochutnat při degustaci řízené osobně Oldřichem Kuchařem až 100 vzorků přiláká zejména milovníky vína, kteří mají zájem porovnávat mezi sebou nejen odrůdy, ale také jejich ročníky z jedné lokality a použité technologie.

Vážíme si přízně svých zákazníků a proto každoročně připravujeme několik časově omezených akčních nabídek našeho vína. Tato nabídka se objevuje vždy na našich stránkách.

Přejeme vám příjemné chvíle u našeho vína.